czwartek, 11 grudnia 2014

PRZEŚWIETLENIE - Neokartka nowy wymiar świątecznych życzeń.

Boże Narodzenie coraz bliżej...
Zwykle o tej porze, wśród natłoku codziennych spraw, zastanawiamy się nad tym jakie prezenty pod choinkę kupić najbliższym, jak skomponować świąteczne menu i...wybieramy świąteczne kartki, by wysłać życzenia najbliższym.  Poza jednym wyjątkiem, listów i kartek piszemy do siebie coraz mniej. Niestety, a przecież to wspaniała tradycja, którą należy pielęgnować. Można mówić, że rozwój technologii, internet, sprawia że stajemy się globalną wioską, w której nie ma miejsca, ani czasu na oryginalność i kultywowanie tradycji Są przecież życzenia szybsze, łatwiejsze: sms, e-mail, facebook, kopiuj - wklej. Są... ale to nie to samo. Skoro więc nie da się znaleźć jednoznacznego rozwiązania problemu, należy znaleźć kompromis, który jak się wydaje został osiągnięty.

 ŻYCZENIA INNE NIŻ WSZYSTKIE

Poczta Polska otwierając w 2013 roku platformę Envelo, dała sygnał, że myśli poważnie o inwestowaniu w nowe technologie. Teraz możemy szybko, mobilnie, bez wychodzenia z domu, kupić znaczek, wysłać list czy...kartkę z życzeniami - a  właściwie Neokartkę - o której bliżej będzie w tym poście.
W tym celu należy wejść na stronę www.envelo.pl/ lub pobrać aplikację z Google Play i wybrać interesującą nas usługę, spośród czterech wskazanych w górnym menu: (wyślij kartkę, wyślij list, kup znaczek, odbieraj rachunki). W naszym wypadku będzie to opcja pierwsza.  

W następnym kroku przechodzimy do procesu projektowania. Możemy wybierać spośród  gotowych szablonów, jak również stworzyć Neokartkę od podstaw. Liczba gotowych propozycji jest naprawdę duża. W katalogu znajdziemy projekty z 31 różnych kategorii, które dopasowane są do okoliczności, z okazji których kartki wysyłamy. Jednak znacznie ciekawszym rozwiązaniem jest stworzenie własnego, oryginalnego projektu. Co prawda opcje projektowania, jakie daje nam platforma nie są zbyt zaawansowane, ograniczają się one bowiem do możliwości dodania własnego zdjęcia, podpisu, clipartu i niewielkiej ich modyfikacji. Jednak w ostatecznym rozrachunku, nie stanowi to wielkiego problemu. Zawsze możemy przecież stworzyć projekt o wiele bardziej niekonwencjonalny, w jednym z wielu programów graficznych i wtedy załadować go do envelo.  W takim przypadku będzie nas ograniczała tylko nasza wyobraźnia!
 Następnie przechodzimy do wyboru rodzaju kartki. Może to być zwykła widokówka w formatach A6 (105x148) lub A5 (148x210), albo tzw. karnet składany w formatach A5 i większym A4.
Kolejno wpisujemy treść naszych życzeń. Także i w tym przypadku możemy skorzystać z gotowych szablonów dostosowanych do każdej okazji. Potem pozostaje nam wprowadzić dane nadawcy i adresata, i wysyłać Neokartkę w świat.

ILE TO KOSZTUJE??

Ceny nie są przesadnie wygórowane. Za kartkę krajową w formacie A6 zapłacimy tylko 3,99 zł. , za większe formaty maksymalnie 6,99 zł. Dopłacimy również za przesyłkę priorytetową i zagraniczną. Pamiętajmy jednak, że cena ta obejmuje zarówno przygotowanie Neokartki jak i jej dostarczenie. Za wszystko zapłacimy przelewem internetowym, albo kartą kredytową. 

ZROBIŁAM, WYSŁAŁAM, SPRAWDZIŁAM!

Dość teorii. Dzięki Streetcom, mogłam przetestować Neokartkę i przekonać się, że jest ona rewelacyjnym rozwiązaniem dla zabieganych tradycjonalistów ;). Po tym jak stworzyłam swój projekt i złożyłam zamówienie, (a było to późnym wieczorem 3 grudnia), natychmiast dostałam informację na skrzynkę mailową, że moje zamówienie zostało przekazane do realizacji. Następnego dnia rano dowiedziałam się, że moja Neokartka została przygotowana i przekazana do doręczenia. Zaskakująco szybko, to właśnie lubię.
Standardowo na dostarczenie kartki ekonomicznej w obrocie krajowym, Poczta Polska ma 3 dni robocze, nie licząc dnia nadania, więc listonosza mogłam się spodziewać w okolicach 9 grudnia. I tym razem się nie zawiodłam.Oto co dostałam:
Żeby było przekornie, dla mojej widokówki wybrałam zdjęcie z tegorocznych wakacji i dodałam jedynie niewielki napis. Chciałam sprawdzić jakość kolorów i szczegółów oddanych na kartce. Powyższa fotografia nie jest najlepszej jakości, ale uważam, że w rzeczywistości Neokartka w żaden sposób nie odbiega jakością, od kupowanych w sklepach z pamiątkami czy na straganach  widokówek. Sztywny i błyszczący papier kredowy sprawdza się doskonale. Nie można mieć również zastrzeżeń do jakości wydruku. Kolory są wyraziste, choć może nieco za ciemne, a szczegóły zdjęcia oddane z dużą dokładnością.

Podsumowując. Jeżeli wciąż gdzieś gonicie, nie macie czasu biegać na pocztę, a chcecie wysłać oryginalną kartkę ze świątecznymi życzeniami, bądź widokówkę z wakacji, na której zapierający dech w piersiach krajobraz jest dziełem waszego aparatu, wybierzcie Neokartkę. Zapłacicie niewiele, a będzie ona nie tylko dowodem na to, że pamiętacie o najbliższych, ale także doskonałym prezentem, innym niż wszystkie!
#envelo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz