Jak to działa, czyli słów kilka o wypełnianiu ankiet.

W tym poście postanowiłam odpowiedzieć na kilka najbardziej nurtujących  pytań, związanych z wypełnianiem ankiet internetowych, które zadają Ci, którzy zaczynają swoją przygodę z tą formą zarabiania w internecie.

Ponieważ nie zdecydowałam się jaką nazwę nadać tej liście, możemy ją uznać za 

10 przykazań respondenta, 10 sposobów na ankiety... jak kto woli.

1. Jak zarobić na ankietach? - Po pierwsze zarejestrować się w portalach, które oferują wypełnianie ankiet online. Ich listę znajdziesz  TUTAJ.

2. Kto może wypełniać ankiety? - Zazwyczaj członkiem panelu może zostać osoba, która ukończyła 16 rok życia. Zdarza się również tak, że ankiety mogą wypełniać młodsze dzieci, korzystając z profilu rodziców, jeżeli wymaga tego ankieta. Pamiętaj jednak, że każdy respondent jest tak samo ważny.

3. Do ilu stron się zapisać? - Im więcej, tym lepiej. Dostaniesz w ten sposób wiele ankiet do wypełnienia.

4. Nie chcę podawać prawdziwych danych, czy to konieczne? - Jeżeli podasz fałszywe dane, nie będziesz mógł zlecić wypłaty pieniędzy np. na konto bankowe. Ponadto na podstawie podanych danych (często szczegółowych), przydzielane są ankiety. Zazwyczaj są weryfikowane podczas badania. Jeżeli odpowiedzi na pytanie nie będą spójne, szansa na otrzymywanie ankiet zdecydowanie zmaleje. W skrajnych przypadkach brak uczciwości może skończyć się usunięciem konta. Nie martw się portale wymienione przeze mnie dbają o ochronę danych osobowych, o czym zazwyczaj informują na początku ankiety.

5. Co zrobić, żeby dostawać dużo ankiet do wypełnienia? - Zapisz się do jak największej liczby portali (patrz pkt. 1). 
 - Po rejestracji, wypełnij swój profil na stronie (Są to m.in. dane demograficzne, zwyczaje zakupowe, hobby itp.). Dzięki temu podniesiesz swoją wiarygodność jako respondenta, a ankiety wysyłane do Ciebie będą dopasowane do Twojego profilu. Tym samym szansa na zakwalifikowanie się do badania i zarobienie pieniędzy będzie o wiele większa.
 - Udzielaj szczerych odpowiedzi. Nie wypełniaj ankiet, bez czytania pytań. Twoje odpowiedzi są wnikliwie analizowane i wszystkie niejasności są natychmiast wychwytywane przez koordynatorów. Często, szczególnie przy długich ankietach, zamieszczane są tzw. pytanie sprawdzające, w których należy zaznaczyć ściśle określoną odpowiedź. W przypadku, kiedy zaznaczone zostanie nieodpowiednie pole, zazwyczaj skutkuje to zakończeniem ankiety, bądź niewypłaceniem wynagrodzenia.
- Aktualizuj swój profil.  Zwiększysz w ten sposób  swoją wiarygodność, niekiedy będziesz mieć również szansą na dodatkowy zarobek.

6. Skąd będę wiedzieć, że mam dostępne ankiety do wypełnienia? - Powiadomienia o nowych badaniach otrzymasz na skrzynkę mailową. Żeby być pewnym, że docierają do Ciebie wszystkie wiadomości, wyłącz filtr antyspamowy. Dobrym pomysłem będzie również przeznaczenie jednego adresu mailowego specjalnie na potrzeby wypełnienia ankiet i podawanie go we wszystkich portalach. Zaglądaj też do swojego profilu, powiadomienia o ankietach, znajdują się również tam.

7. Nie zakwalifikowałem się do ankiety. Co robić? - Nie martw się, to normalne. Może się zdarzyć, że Twój profil nie pasuje do badania (poszukiwani są respondenci o innych cechach). Bądź konsekwentny, nie zrażaj się gdy, ankiety się nie pojawiają. Jeżeli uczciwie je wypełniasz, na pewno zakwalifikujesz się do następnych.Pamiętaj też, żeby ankiety wypełniać tuż po ich pojawieniu się w systemie. Obowiązuje zasada: "Kto pierwszy, ten lepszy". Ponadto, w niektórych badaniach, czas na ich wypełnienie jest ograniczony.

8. Ile na tym można zarobić? - Wszystko zależy od Twojego profilu (zawodu, miejsca zamieszkania), od tego jak "atrakcyjnym" respondentem jesteś, ilości portali, na których jesteś zarejestrowany, oraz długości ankiety. Im dłuższe badanie, tym wyższe wynagrodzenia. Wielkość stawki za daną ankietę, podana jest zazwyczaj na jej pierwszej stronie lub w powiadomieniu mailowym.  Nie traktuj  wypełniania ankiet jako stałego źródła dochodu. Jest to jednak świetny sposób na "dorobienie do pensji" w przyjemny i łatwy sposób. Jeżeli ankiety wypełniasz systematycznie, szansa na zarobek będzie większa. W skali roku może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Płatnych w gotówce, bonach podarunkowych czy też doładowaniach pre-paid.

9. O co chodzi w polecaniu ankiet i co to są refflinki? - Polecanie portali z ankietami, to sposób na dodatkowe pieniądze. Za pomocą specjalnie wygenerowanego linku (refflink) lub baneru, który jest przypisany wyłącznie do Ciebie, możesz reklamować serwisy ankieterskie w internecie, co wiąże się z dodatkowymi przychodami. Zależnie od serwisu można liczyć np. na dodatkowe pieniądze za każdego zarejestrowanego znajomego, który wypełnił ankietę lub na procent od zarobku zrekrutowanych ankieterów.

10. Co jeszcze powinienem wiedzieć o wypełnianiu ankiet? - Załóż konto PayPal, wiele z omawianych portali, przelewa zarobione pieniądze właśnie tam. Instrukcję jak to zrobić znajdziesz TUTAJ.

11. Nie chcę już wypełniać ankiet, co zrobić? - Każdy portal daje możliwość skasowania konta, w każdej chwili bez żadnych konsekwencji.

.

Komentarze

 1. W firmie Green Panthera nie mogę zalogować się na konto.Jestem zarejestrowana.
  Odpisali,że konto zlikwidowałam,Wyświetla się ,że mamkonto. Coz tym robić ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Może konto wygasło, z powodu długiego okresu bez logowania? Trudno powiedzieć...

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrym plusem jest to, że można później zlecić przelew przez PayPal https://www.cashbill.pl/platnosci/paypal który w sumie działa wszędzie. Kwestia płatności jest bardzo dobrze rozwiązana.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja za to nigdy nie słyszałem, aby takie rzeczy były w jakikolwiek opłacalne. No chyba, ze ktoś faktycznie zarabia na tym i wtedy może sobie środki przelać na kartę walutową https://www.igoriacard.com/karta-przedplacona-na-wakacje no i wykorzystać oczywiście na wakacje. W innym przypadku tego typu rzeczy są całkowicie nie są w ogóle opłacalne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na spokojnie działa panel badanie https://www.badanie-opinii.pl/ można na nim zarobić realne pieniądze. Za ankiety zbiera się punkty, które są wymienialne na gotówkę. Wypłacają pieniądze na konto w ciągu dwóch tygodzni od zdobycia 1000 punktow. Pozornie wydaje się bardzo dużo, ale za jedną ma się od 10 do 100 pkt. Także bardzo spoko. Polecam, są uczciwi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie zdarzyło mi się sparzyć na panelu badanie-opinii.pl zawiodłam się za to na tolunie i myiyo. Może to dlatego, że ten pierwszy nadzoruje duża agencja badawcza, drugi - doczytałam że sprawdzają studenci a trzeci to już sama nie wiem.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Translate this site

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *